M || C H A E L  S H A R M A N T

Od mojich 13 rokov viem, že audiovizuálne umenie je môj život. Už o pár rokov neskôr som nakrútil svoju prvú, komerčnú reklamu pre Event Expo Bratislava.
Svoje úsilie som od tej doby venoval zdokonaľovaniu svojho remesla a produkcií množstva projektov. Všetko ostatné som odsunul na vedľajšiu koľaj.
Najväčší skok pre mňa nastal v momente, keď ma prijali na London Film Academy. V ten istý deň som ukončil štúdium na VŠMU a presťahoval sa do Londýna.
Počas môjho štúdia v Londýne som okrem písania scenárov, produkcie, režírovania a natáčania kinematografických diel, tiež pracoval ako casting director na filme s Justinom Timberlake-om a hlavne dostal možnosť učiť sa od velikánov súčasného filmu, ako:
Eddie Hamilton, Steven Knight, Andy Serkis,
Maeve Murphy či Pawel Pawlikowsky 
Len pod svojou spoločnosťou som vytvoril stovku komerčných, umeleckých diel a ďalšiu stovku pod hlavičkou iných, napríklad BKIS, kde som pôsobil ako producent.
Na konte mám niekoľko filmových ocenení a nominácií lokálnej, aj kontinentálnej úrovne a divadelný, režijný debut (B.A.S. Príbeh Zeme) z roku 2019 v divadle Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave, na ktorom sa podieľala viac ako sto členná crew a umelci, medzi ktorými boli napríklad Ján Greššo, Mirka Partlová, Natália Hatalová, Ján Slezák, Peter Bažík, Vlado Voštinár či Sisa Sklovská.
Vo svojej produkčnej agentúre vediem tím kreatívnych filmárov a zabezpečujeme produkciu televíznych relácií, publicistický a autorský obsah pre vznikajúci portál aktualne.online, kde pôsobím ako programový riaditeľ, tvorbu komerčných diel pre vybraných klientov a momentálne sa venujem svojmu novootvorenému divadlu v Bratislave - novomestskedivadlo.sk, kde sme práve uviedli môj autorský, činoherný titul Jeruzalem, s Dušanom Cinkotom a Romanom Pomajbom v hlavných úlohách a ďalšími dvoma desiatkami účinkujúcich vo vedľajších.

Napíšte mi!

Rád Vás spoznám osobne.

©2023 SHARMANT s.r.o. Všetky práva vyhradené. All Rights Reserved. SHARMANTfilm // since 2013
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!